Szok! Dziennikarz "Wyborczej" nawołuje żołnierzy WP do wypowiedzenia posłuszeństwa! Przecież to podżeganie do przestępstwa!
wpis z dnia 13/01/2016

foto: PolandMFA (Flickr.com / CC by ND  2.0)

Paranoja w jakiej znaleźli się pracownicy "Gazety Wyborczej" zdaje się sięgać zenitu. Wojciech Czuchnowski, znany dziennikarz gazety Adama Michnika, namawia żołnierzy Wojska Polskiego do wypowiedzenia posłuszeństwa obecnym władzom państwowym Rzeczpospolitej. Na swoim blogu napisał m.in.: "Sprzeciw wobec rozkazów wydawanych przez Macierewicza i jego ludzi jest obowiązkiem przyzwoitego Polaka i żołnierza". Moim zdaniem mamy do czynienia z jawnym podżeganiem do popełnienia przestępstwa.
                          

r e k l a m y


            

Na blogu Wojciecha Czuchnowskiego możemy przeczytać m.in.:

 

"Chciałbym dołączyć do tych, którzy namawiają żołnierzy do nieposłuszeństwa. (...) Uważam, że Antoni Macierewicz nie jest godny pełnić funkcji ministra obrony narodowej. Postawienie go na tym stanowisku to policzek dla armii i dla Polski. Sprzeciw wobec rozkazów wydawanych przez Macierewicza i jego ludzi jest obowiązkiem przyzwoitego Polaka i żołnierza. Namawiam do tego".

 

W kontekście powyższego warto przypomnieć, że art. 343 par. 1 kodeksu karnego przewiduje, iż żołnierz, który nie wykonuje lub odmawia wykonania rozkazu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Odmowa wykonywania rozkazów jest zatem przestępstwem określonym w kodeksie karnym. Co więcej - art. 18 par. 2 kodeksu karnego precyzuje, że "odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego". Jasnym zatem się staje, że Wojciech Czuchnowski podżega do popełnienia przestępstwa, bowiem nakłania żołnierzy Wojska Polskiego do dokonania czynu zabronionego, jakim jest odmowa wykonania poleceń wydawanych przez polskie władze państwowe, które zostały wybrane w toku demokratycznych wyborów. 

 

Źródło: Macierewiczowi posłuszeństwo wypowiedzieć (Czuchnowski.blox.pl)

 

wpis z dnia 13/01/2016

      

r e k l a m y


   

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 

 

r e k l a m y


* * *

Dołącz do nas!

 

  

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu

 


r e k l a m y